Vejce, jíst či nejíst?


Za mě určitě ano. Pryč jsou ty časy, kdy byla vejce zatracována, jakožto jedna z příčin vzniku vysokého cholesterolu. Není žádný důvod k vyřazení vajíček z jídelníčku. Ba naopak, vejce je zdrojem plnohodnotných bílkovin i tuků s vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin.

Žloutek obsahuje 50% sušiny, tu tvoří převážně bílkoviny a tuky.Nejvýznamnější proteiny obsažené ve žloutku jsou glykoproteiny, glykofosfoproteiny, glykofosfolipoproteiny. Lipidy jsou tvořeny acylglyceroly, fosfolipidy, steroly a cerebrosidy. Důležitou složkou fosfolipidů je lecitin, který má schopnost snižovat „zlý“ LDL cholesterol. Výživovou hodnotu tuků vaječného žloutku udává skladba mastných kyselin. Ty jsou tvořeny nasycenými kyselinami 34% (např. palmitová,stearová) a nenasycenými kyselinami 66% (např. linolová, linolenová). Složení tuků ve žloutku a jejich vysoká emulgační schopnost zabezpečuje výbornou stravitelnost pro člověka, a to 97 až 100%. Žloutek také obsahuje vitamíny rozpustné ve vodě a v tucích. Jsou to vit. A, β karoten, D3, E a K, vitamíny skupiny B. Z minerálních látek je nejvíce zastoupen fosfor (vázaný ve fosfolipidech), dále železo, mangan, selen, kobalt, nikl, chrom, měď, jod.

Bílek tvoří z hlavní části voda. Sušinu tvoří z 92% bílkoviny, které obsahují všechny esenciální aminokyseliny, proto je jejich stravitelnost velmi vysoká, 98 %.

Dále jsou zde obsaženy vitamíny skupiny B. Jejich obsah se mění v závislosti na krmení, plemeni, ročním období. Co se týče minerálních látek, najdeme zde hlavně sodík, hořčík, fosfor, selen, brom a další.


Při nákupu vajec je potřeba si všímat jejich značení.

- První číslo představuje typ chovu:

0 = ekologický

1 = volný

2 = haly

3 = klece

- Poté se uvádí země původu

- Poslední čtyři číslice představují registrační číslo chovu

Samozřejmě nejlepší jsou vejce z vlastního chovu, pokud ale tuto možnost nemáme, je dobré při nákupu volit chov ekologický, nebo volný.

Nebojte se tedy konzumace vajíček, ale i v tomto případě nezapomínejte - všeho s mírou.

Zdroje:

HVÍZDALOVÁ, I. Vejce a jejich role ve výživě, [online], [cit. 2006-03-31]. http://www.agronavigator.cz/default.asp?ids=123&ch=1&typ=1&val=45554

STEINHAUSEROVÁ, I., SIMEONOVOVÁ, J. Produkce a zpracování drůbeže, vajec a medu. Brno: VFU, 2003. s. 26-28, 44, 50-53. ISBN 80-7305-462-0.

Obrázek z: http://www.drubezarnapribor.cz/znaceni-vajec/

Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Následujte nás
  • Facebook Basic Square