Vejce, jíst či nejíst?

 

Za mě určitě ano. Pryč jsou ty časy, kdy byla vejce zatracována, jakožto jedna z příčin vzniku vysokého cholesterolu. Není žádný důvod k vyřazení vajíček z jídelníčku. Ba naopak, vejce je zdrojem plnohodnotných bílkovin i tuků s vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin.

Žloutek obsahuje 50% sušiny, tu tvoří převážně bílkoviny a tuky.Nejvýznamnější proteiny obsažené ve žloutku jsou glykoproteiny, glykofosfoproteiny, glykofosfolipoproteiny. Lipidy jsou tvořeny acylglyceroly, fosfolipidy, steroly a cerebrosidy. Důležitou složkou fosfolipidů je lecitin, který má schopnost snižovat „zlý“ LDL cholesterol. Výživovou hodnotu tuků vaječného žloutku udává skladba mastných kyselin. Ty jsou tvořeny nasycenými kyselinami 34% (např. palmitová,stearová) a nenasycenými kyselinami 66% (např. linolová, linolenová). Složení tuků ve žloutku a jejich vysoká emulgační schopnost zabezpečuje výbornou stravitelnost pro člověka, a to 97 až 100%. Žloutek také obsahuje vitamíny rozpustné ve vodě a v tucích. Jsou to vit. A, β karoten, D3, E a K, vitamíny skupiny B. Z minerálních látek je nejvíce zastoupen fosfor (vázaný ve fosfolipidech), dále železo, mangan, selen, kobalt, nikl, chrom, měď, jod.

Bílek tvoří z hlavní části voda. Sušinu tvoří z 92% bílkoviny, které obsahují všechny esenciální aminokyseliny, proto je jejich stravitelnost velmi vysoká, 98 %.

Dále jsou zde obsaženy vitamíny skupiny B. Jejich obsah se mění v závislosti na krmení, plemeni, ročním období. Co se týče minerálních látek, najdeme zde hlavně sodík, hořčík, fosfor, selen, brom a další.

 

Při nákupu vajec je potřeba si všímat jejich značení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- První číslo představuje typ chovu:

0 = ekologický

1 = volný

2 = haly

3 = klece

- Poté se uvádí země původu

- Poslední čtyři číslice představují registrační číslo chovu

 

Samozřejmě nejlepší jsou vejce z vlastního chovu, pokud ale tuto možnost nemáme, je dobré při nákupu volit chov ekologický, nebo volný.

Nebojte se tedy konzumace vajíček, ale i v tomto případě nezapomínejte - všeho s mírou.

 

 

Zdroje:

HVÍZDALOVÁ, I. Vejce a jejich role ve výživě, [online], [cit. 2006-03-31].
http://www.agronavigator.cz/default.asp?ids=123&ch=1&typ=1&val=45554

 

STEINHAUSEROVÁ, I., SIMEONOVOVÁ, J. Produkce a zpracování drůbeže,
vajec a medu. Brno: VFU, 2003. s. 26-28, 44, 50-53. ISBN 80-7305-462-0.

 

Obrázek z: http://www.drubezarnapribor.cz/znaceni-vajec/

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky

October 17, 2019

February 22, 2019

December 12, 2018

November 7, 2018

September 15, 2018

Please reload

Archiv
Please reload

Následujte nás
  • Facebook Basic Square