Proč je vhodné jíst pohanku?

Aneb krátce o pohance :-)

Pohanka se k nám dostala z Himaláje už ve 12 století. Název pohanka jí byl přisouzen kvůli pohanským nájezdníkům, díky nimž došlo k jejímu rozšíření v Evropě.

Pohanka patří mezi pseudoobiloviny, což jsou dvouděložné rostliny, které nespadají přímo mezi obiloviny (trávy), ale jejich využití v kuchyni je prakticky shodné s obilovinami. Pseudoobiloviny neobsahují lepek, takže jsou vhodné při celiakii.

Konzumace pohanky je důležitá především kvůli obsahu rutinu, neboli vitamínu P,

který v těle funguje společně s vitamínem C, kdy se navzájem podporují ve své schopnosti působit v těle jako antioxidanty.

Pohanka napomáhá při léčbě cévních onemocnění, zvyšuje pružnost cév a posiluje jejich stěny, čímž je chrání před popraskáním. Je taky vhodná jako prevence vzniku aterosklerózy i cevních mozkových příhod. Dále se zmiňuje její využitelnost při silné menstruaci a taktéž při detoxikaci.

Pohanka má v kuchyni všestrané využití, např. z ní můžeme vařit různé sladké i slané kaše, použít ji do salátů, jako přílohu, moc dobré jsou z ní i různé karbanátky, polévky atd.

Za mě je pohanka úžasná svou specifickou chutí a již výše zmíněnými účinky na náš organismus.

Zdroje:

MLČOCH, Zbyněk. Pohanka, účinky na zdraví, použití, užívaní, využití [online]. 2014[cit. 2011-01-12]. Dostupné z: http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/153-pohanka-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti

CHLUMSKÁ, Lubomíra. Pohanka [online]. 2015[cit.2015-09-21].

Dostupné z: https://www.countrylife.cz/dobroty-podzim-2015-1491400858

Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Následujte nás
  • Facebook Basic Square