Proč je vhodné jíst pohanku?

Aneb krátce o pohance :-)

 

Pohanka se k nám dostala z Himaláje už ve 12 století. Název pohanka jí byl přisouzen kvůli pohanským nájezdníkům, díky nimž došlo k jejímu rozšíření v Evropě.

Pohanka patří mezi pseudoobiloviny, což jsou dvouděložné rostliny, které nespadají přímo mezi obiloviny (trávy), ale jejich využití v kuchyni je prakticky shodné s obilovinami. Pseudoobiloviny neobsahují lepek, takže jsou vhodné při celiakii.

Konzumace pohanky je důležitá především kvůli obsahu rutinu, neboli vitamínu P,

který v těle funguje společně s vitamínem C, kdy se navzájem podporují ve své schopnosti působit v těle jako antioxidanty.

Pohanka napomáhá při léčbě cévních onemocnění, zvyšuje pružnost cév a posiluje jejich stěny, čímž je chrání před popraskáním. Je taky vhodná jako prevence vzniku aterosklerózy i cevních mozkových příhod. Dále se zmiňuje její využitelnost při silné menstruaci a taktéž při detoxikaci.

Pohanka má v kuchyni všestrané využití, např. z ní můžeme vařit různé sladké i slané kaše, použít ji do salátů, jako přílohu, moc dobré jsou z ní i různé karbanátky, polévky atd.

Za mě je pohanka úžasná svou specifickou chutí a již výše zmíněnými účinky na náš organismus.

 

Zdroje:

MLČOCH, Zbyněk. Pohanka, účinky na zdraví, použití, užívaní, využití [online]. 2014[cit. 2011-01-12]. Dostupné z: http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/153-pohanka-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti

CHLUMSKÁ, Lubomíra. Pohanka [online]. 2015[cit.2015-09-21].

Dostupné z: https://www.countrylife.cz/dobroty-podzim-2015-1491400858

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky

October 17, 2019

February 22, 2019

December 12, 2018

November 7, 2018

September 15, 2018

Please reload

Archiv
Please reload

Následujte nás
  • Facebook Basic Square